Yanak Sarkmasına Bitkisel Çözüm-Yanak Sarkması Nasıl Geçer?

Yanak Sarkmasına Bitkisel Çözüm-Yanak Sarkması Nasıl Geçer?

yanak sarkması

yanak sarkması

Yanak bölgesindeki kukla çizgileri de adı verilen çizgiler yanakların sarkması ile birlikte görüldüğünde yüze yaşlı bir görünüm katmaktadır. Bu nedenle 20’li yaşların ortalarından itibaren bitkisel yağlar ile yapılacak yüz masajları ve yüz egzersizleri yanak sarkmasını önleyici ve tedavi edici etki yapmaktadır. Yanak sarkması için yapılacak yüz masajlarında kullanılabilecek en etkili bitkisel yağlar, zeytin yağı, jojoba yağı, avokado yağı gibi yağlardır. Zeytin yağının sızma zeytinyağı adı verilen doğal işlemlerden geçirilmiş olanlarından tercih edilmesini öneriyoruz. Çünkü bu yağlarda cildi besleyen ve ciltteki gözenekleri açan bitkisel uçucu yağ asitleri de bolca bulunmaktadır. Kimyasal işlemden geçmiş fabrika ürünü zeytin yağları da yüz sarkmasına karşı masaj tedavisinde kullanılabilir ama sızma zeytin yağı kadar besleyici ve cildi onarıcı, gençleştirici olmaz.

Bitkisel yağlar ile yüz masajı yaparken ileri-geri masaj teknikleri ile oval-yuvarlama masaj yöntemleri bir arada kullanılmalıdır. Parmak uçları ile kırışıklık ve sarkma olan bölgeler hafifçe ovulmalı, bu bölgelerdeki kan dolaşımı hızlandırılarak ciltteki yıpranmalar tamir edilmelidir. Yüz kaslarını çalıştıran yüz egzersizleri ise yüze gerginliğini veren yüz kaslarının tonusunu artıracak ve sarkmalara karşı gergin bir cilt yapısının oluşmasına yardımcı olacaktır. Boyun bölgesine de bitkisel yağ masajı yapılmalıdır. Çünkü kadınlarda yanak sarkmaları genelde gıdı bölgesi adını verdiğimiz çene altı ve boyun üstü bölgeden beslenmektedir. Her iki bölgedeki sarkmalar birlikte tedavi edilirse yanak sarkması şikayetiniz de kalmayacaktır.

Posted in cilt bakımı anti aging


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>