Vajina Tüy Temizliği Nasıl Yapılmalı-Vajina Kılları Nasıl Alınır ve Temizlenir?

Vajina Tüy Temizliği Nasıl Yapılmalı-Vajina Kılları Nasıl Alınır ve Temizlenir?

vajina tüyleri nasıl alınır video

vajina tüyleri nasıl alınır video

Vajinada ergenlik döneminden itibaren tüylenme ve kıllanma görülür. Bu durum kesinlikle anormal bir durum olmayıp ergin olmanın doğal gelişim aşamalarından bir tanesidir. Vajina tüylerinin alınması, cinsel organlara yakın çıkması nedeniyle dikkat, özen ve ihtimam gerektirebilmektedir. Şimdi yeni başlayanlara vajina kılları temizliği nasıl yapılır bunu izah edelim ve vaginadaki tüyler nasıl alınır öğrenelim.

Vajinayı traş bıçağı ile temizlemek istemeyenler için epilasyon cihazları oldukça iyi bir seçenektir. Epilasyon cihazlarının vajina kıllarını alırken tüyleri yolması nedeniyle kıl köklerinin kalınlaşmasına mani olması gibi bir işlevi bulunmaktadır. Bu noktada Laser or IPL epilasyon yöntemleri en etkili bikini bölgesini temizleme etkisi olan tüy dökücü tekniklerdir. Günümüzde bir çok epilasyon ve bakım merkezi kadınların cinsel bölgelerindeki istenmeyen tüyleri de almaktadır.

Vajinal tüy temizliğinin en bilindik ve yaygın kullanılan yöntemi hiç şüphesiz traş bıçağı ile yapılanıdır. Ancak erken yaşlarda vajinadaki tüyler cansız oldukları için traş bıçağı kullanımını mümkün olduğunca geciktirmek için bu dönemde epilasyon, ağda gibi tüy aldıran yöntemleri kullanılmamalıdır. Diğer yandan tüy dökücü kremleri kesinlikle vajina tüylerinden kurtulmak ve bikini bölgesindeki istenmeyen tüyleri dökmek için kullanmamalısınız. Vücudun diğer bölgelerine nazaran daha hassas bir cilt yapısına sahip olan genital bölgeler, bu tür kremlerin kullanılması neticesinde alerjik bir takım reaksiyonlarla karşı karşıya kalabilirler.

Vajina kıllarını almak için jilet kullanacaksanız kullanacağınız jileti tek seferlik kullanınız. Hem keskinlik hem de hijyen açısından bu önemlidir. Jiletiniz 3 yada 4 bıçaklı olmalı ve kaliteli bir traş bıçağı markası olmalıdır Aynı jiletle birden fazla vajinal tüyleri almak hem bıçak körleştiği için yaralanmalara yol açabilir hem de enfeksiyon kapma riskini arttırır. Diğer yandan başkalarına ait jiletler ile kesinlikle vajina bölgesi tüy temizliği yapılmamalıdır.

Traş bıçağı ile yapılacak vajinal temizliklerde traş kremi, traş jeli veya traş köpüğü tercih edilmelidir. Traşa sıcak su ile bir miktar duş aldıktan sonra geçilmelidir ki vücudunuzdaki istenmeyen tüyler ve cilt yumuşasın. Aşağıdaki videoda vajina tüy temizliği hakkında önemli bir takım ipuçları verilmektedir

vajina tüy temizliği video

Posted in cilt bakımı anti aging, Kadın Sağlığı

3 Responses to “Vajina Tüy Temizliği Nasıl Yapılmalı-Vajina Kılları Nasıl Alınır ve Temizlenir?”

  • oıuşgpoı says:

    benim vajinamda kıllanma oldu ve daha hiç almadım nasıl alacagımı bilmiyorum bana bu konu hakkında bilgi verebilişrmisiniz lütfeeeen !!!!!!!

  • ercüment kertikli says:

    o vajinandaki kıllanma ücretsiz gösterebilirim laxit_1908@hotmail.com

  • bekir says:

    Önce merhaba ben bekir benim sikayetim yüz killari yani göz altindaki bölgeler ben bu killari lezernen alla bilirmiyim simdiden tesekurler


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>