Göbek ve karın yağlarını eritmek için yapılabilecekler

Kadın ve Erkeklerin her ikisinde de görülen ve oldukça ciddi estetik ve görünüm sıkıntıları yaşatan karın ve göbek yağlarını aldırmak veya yakmak aslında sandığımız kadar zor değildir. Göbek gölgesinde biriken kiloların inatçı kilolar olduğu ve bu bölgedeki yağlanmanın eritilmesinin veya karın veya göbekten zayıflamanın gerçekten uğraş gerektirdiğini hepimiz biliriz. Tabi doğru adımları atarsak göbek sorunundak kalıcı olarak kurtulabiliriz. Bunun için bitkisel tedavi, karın germe ameliyatı ve egzersiz yapmak gibi değişik yöntemleri vardır.

Ben bu yazımda sizlere göbek yağlarını eritmek için karın germe ameliyatı ( tummy tuck, spor yaparak göbek eritme, göbek ve karın adelelerini güçlendirecek özel egzersizlerle göbek eritme, ve diyet yoluyla karın ve göbek çevresindeki kalıcı kilolardan kalma alternatifleri üzerinde sadece egzersiz ve hareketler ile göbekten kilo vermek üzerinde duracağım.

ilk olarak fitness yoluyla karın yağlarını eritmeye kararlı olan kişilere bir önerim olacaktır. Fitness yapar iken asıl dikkat etmeniz gereken nokta, karın bölgenizdeki kasları güçlendirmek olmalıdır. Güçlü karın kasları, göbek, karın kalça ve kasım kilo ve yağlarını hızla eritir. Göbek bölgesinde bir kez kaslanma ve adele kitlesini artırmayı başardınız mı uzun yıllar o bölgede kilo almadan yaşayabilirsiniz. Kas hücreleri vücudumuzun en fazla yağ yakan ve enerji harcayan hücreleri oldukları için çevresindeki yağ dokularını hızla eritmek isterler. Bu fitness ve egzersizleri bir de uygun ve az karbonhidrat, yağ bileşenli bir diyet önerisi ile tamamlarsanız bu durumda geriye kalan ve yapmanız gereken tek şeyin karın egzersizleri ve fitness hususunda sebat götererek devam etmeniz olacağını göreceksiniz.

Karın ve göbek bölgenizdeki ideal kas – yağ oranını tutturmak için Kariyo egzersizleri adı verilen ve vücudun kondisyon ve direncini artıran hareketleri de yapmalısınız. Uzun süreli hızlı yürümeler, hafif kilolarla ağırlık çalışmaları, mekik çekme, gibi egzersiz kombinasyonları gerçekten göbek yağlarını kalıcı eritmede ideal yöntemlerdir.
Hafif kilolarla karın bölgesine özel olarak tatbik edilecek ağırlık kaldırma ve halter sporu karın cevresindeki kas kitlesini hızla artırdığı için en hızlı karın yağından kurtulma yöntemidir.

Karın ve göbekyağlarından nasıl kurtulurum?

Vücudumuzun genel olarak kas miktarını artırmamız da günlük besinlerden aldığımız enerjinin harcanmasını kolaylaştıracağı için göbek karın ve bel bölgelerindeki yağ eritmede yardımcı rol oynayacaktır. Bu nedenle komple tüm vücudu çalıştıran egzersizleri yapmayı da ihmal etmemelisiniz. Özellikle kol, bacaklar omuz ve sırttaki geniş kas gruplarının tonuunu artırmak, günlük 100-150 kalorilik ekstra bir enerji ihtiyacına yol açar. Bu da 1 yıllık süreçte 3 kilogram yapın vücuttan uzaklaşmış ve yakılmış olması anlamına gelmektedir.

Kardiyo egzersizleri de karın ve göbek yağından kurtulmada önemli bir araçtır. Kardiyo egzersizi dediğimiz hareketlerde nabız 100 civarında seyretmeli ve bu egzersiz en az 45 dakika sürmelidir. böylece metabolizmayı hızlandırıcı hareketler ile uzun vadeli kilo kayıplarının önünü açmış oluruz, jogging, yürüyüşler, yüzmek, futbol ve basketbol oynamak, masanesi veya tenis badmington oynamak, bisiklete binmek en uygun kardiyo egzersizleridir. Kardiyo hareketleri ile organizmdaki fazla şeker depolanma düzeyini düşürür. Bu da yağ oluşumunu engeller.

Sonuç olarak ameliyatız göbek yağı eritme yöntemleri iki tanedir. Birincisi karın bölgesindeki kas miktarını artırarak göbek yağlarını yakmayı kolaylaştıran ağırlık ve kondisyon çalışmalarıdır. Dİğeri ise vücudun genel metabolizmasını hızlandırarak enerji harcamayı kolaylaştıran kardiyo egzersizleri adını verdiğimiz, az yorucu ama uzun süreli egzersizlerdir. Bu yolların her ikisinin birlikte uygulanması durumunda 3-4 haftada kalıcı kilo kayıpları yaşamaya başlayacaksınız. Şayet sporu bir yaşam biçimi haline dönüştürürseniz uzun yılar göbek ve karın yağları gibi sorunlarla uğraşmadan sağlklı bir biçimde yaşarsınız.

Tags: , , ,

Posted in kilo verme diyet yağ yakma

One Response to “Göbek ve karın yağlarını eritmek için yapılabilecekler”

  • hatice says:

    bu sıralar çok büyüdü göbeğim.nasıl kurtulurum diye düşünüyordum.teşekkür edrim çok yardımcı oldunuz..


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>